Schody drewniane zabiegowe

Jeśli mają Państwo mało przestrzeni w domu lub chcą jej jak najwięcej zaoszczędzić, to dobrym rozwiązaniem będzie wybór schodów drewnianych zabiegowych.

  • Oszczędność miejsca - Są one polecane w przypadku małych i średnich domów, ale często wykorzystuje się je także w dużych budynkach - właśnie z powodu przeznaczenia na nie jak najmniejszego obszaru.
  • Wygląd - Zakręcające w jednym miejscu schody prezentują się elegancko i gustownie. Szczególnie wtedy, gdy wykonane są z drewna wysokiej jakości. Będą pasowały do wnętrz tradycyjnych, nowoczesnych, ale także w stylu skandynawskim i glamour.
  • Bezpieczeństwo - Ich odpowiednia konstrukcja sprawia, że mimo zwężeń kilku stopni od wewnętrznej strony, wciąż są wygodne podczas poruszania się w górę oraz w dół, a ich pokonywanie nie będzie stanowiło problemu.
  • Możliwość wielu typów wykończenia - Balustrady z różnych tworzyw i o ciekawych kształtach, zdobienia, nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne – zabiegowe schody mają niemal nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o ich końcowy wygląd.

Co wyróżnia schody drewniane zabiegowe?

Pierwszą cechą, jaka przekonuje do tego, aby zdecydować się właśnie na ten rodzaj schodów, jest oszczędność miejsca. Wielu właścicieli domów chce go jak najwięcej przeznaczyć na przestrzeń użytkową. Schody drewniane zabiegowe będą doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji. Dzięki temu schody są gustownym oraz praktycznym dodatkiem do wnętrza i nie dominują całej przestrzeni. Kolejną zaletą schodów zabiegowych jest ich wygląd. Można z łatwością dopasować je do projektu i uczynić schody drewniane zabiegowe minimalistycznymi, ale też bogato zdobionymi. Jednymi z najbardziej efektownych są schody zabiegowe dywanowe. Wyglądają tak, jakby były zawieszane w powietrzu, dzięki czemu prezentują się fenomenalnie. Coraz popularniejszym wyborem są również schody drewniane zabiegowe bez podstopni. Najczęściej stosuje się je w domach, w których jest mało światła. Prześwity pomiędzy stopniami tworzą wspaniałą atmosferę, a zarazem powiększają optycznie przestrzeń. Widowiskowe będą również schody zabiegowe półkowe. Następnym plusem wyboru schodów zabiegowych jest ich bezpieczeństwo. W mniejszych domach rozważa się schody spiralne, one zajmują najmniej miejsca, jednak nie są tak bezpieczne jak zabiegowe. Posiadają odpowiednią ilość miejsca do tego, by bezpiecznie postawić na nich całą stopę, utrzymywanie na nich równowagi nie jest trudne. Montaż balustrady jeszcze bardziej podnosi komfort chodzenia po nich. Dlatego też rodziny z dziećmi częściej wybierają schody zabiegowe niż spiralne.

Powered by: Strony internetowe Szczecin